Ara
Filtreler
Kapat

Vergisel ve Yeni TTK Yönüyle A.Ş. ve Ltd. Şti.’lerde Tasfiye, Devir, Birleşme, Bölünme ve Tür Değişimi İşlemleri

Ersin NAZALI, E. Hesap Uzmanı, Avukat Nisan 2015, 4. Baskı, Ciltli, 350 Sayfa MBHUD Yayınları
40,00 ₺

Yazar, anonim ve limited şirketlerin tasfiye, birleşme, devir, bölünme, hisse ve tür değişimi işlemlerinin vergi hukukunu ve Yeni TTK çerçevesinde incelemiş, ayrıca anonim ve limited şirketleri bu işlemleri yapmaya iten nedenler de ortaya konmaya çalışılmıştır.

Ersin NAZALI vergi konusunda uzmandır. Hesap Uzmanı olarak dokuz sene boyunca görev yapan Ersin Nazalı, vergi incelemeleri, vergi davaları, transfer fiyatlandırması, şirketlerin vergisel yönden yeniden yapılandırılması alanları başta olmak üzere, vergi konusundaki pek çok alanda oldukça geniş bilgi ve deneyim sahibidir.

1979 yılında Denizli'de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi’nde Mali Hukuk (MSc) ve King’s College London, School of Law’da Uluslararası Vergi Hukuku (LLM) dalında master derecelerine sahiptir. Halen İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mali Hukuk Anabilim Dalında “Vergisel Yönüyle Transfer Fiyatlandırması” konusundaki Doktora tezi çalışmasına devam etmektedir.

2001 yılında ilk üniversite mezuniyeti sonrası bir süre Arthur Andersen Türkiye Vergi Bölümünde ve Başbakanlık Teftiş Kurulu'nda Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştı. 2004 yılında açılan giriş sınavını kazanarak 14. 04. 2004'te Hesap Uzman Yardımcılığı'na, Mayıs 2007 tarihinde de Hesap Uzmanlığına atandı.

2008-2009 akademik döneminde İstanbul Aydın Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermiş olup, çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenen konferans, seminer ve eğitimlerde konuşmacı ve eğitmen olarak görev almıştır.

Mart 2009’dan itibaren aynı zamanda Maliye Bakanı onayı ile Vergi Konseyi’nde görevlendirilmiş olup, vergi kanunlarının yeniden yazımı çalışmalarında görev almıştır. Hesap Uzmanları Kurulu bünyesinde bulunan Danışma Komisyonu’nda üye ve raportör olarak görev almış, özellikle Devir, Birleşme ve Bölünme konularında konferanslar vermiştir. Hesap Uzmanları Kurulu bünyesinde oluşturulan Vergi Uyuşmazlıklarının Takibi biriminin oluşturulmasında aktif rol üstlenmiştir.

2012 yılından bu yana özel sektörde vergi danışmanı ve avukat olarak çalışmaktadır.

Vergi hukuku konusunda farklı dergilerde yayımlanmış seksenden fazla makalesi bulunmaktadır.

Evli ve bir çocuk sahibi olan Ersin Nazalı, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Tüm Yönleriyle Kâr Dağıtımı

Nazmi KARYAĞDI, E. Baş Hesap Uzmanı Mart 2014, 4. Baskı, Ciltli, 533 Sayfa HUZ Akademi Yayınları
75,00 ₺

Örtülü Sermaye Teori ve Açıklamalar / Soru ve Cevaplar

İsmail ONAY E. Hesap Uzmanı YMM Nisan 2017 563 Sayfa 1.Baskı MBHUD Yayınları 

70,00 ₺

Vergi Muhasebesi

Alper ŞİMŞEK, Servet ÖZKÖK, N. Kemal GÜNDÜZ Haziran 2016, 6. Baskı, Ciltli, 449 Sayfa HUZ Akademi Yayınları
70,00 ₺

KVK UYGULAMASINDA İSTİSNALAR

İsmail ONAY , E. Baş Hesap Uzmanı, YMM Kasım 2017 , 2. Baskı, Ciltli, 856 Sayfa MBHUD Yayınları

85,00 ₺