Ara
Filtreler
Kapat

Satış ve Abonelik Sözleşmesi

Satış ve Abonelik Sözleşmesi

 1.     18 yaşından küçük kişiler Vergi Dünyası’ndan alışveriş yapamaz. Site kullanıcısı, sitede sunulan tüm hizmetleri kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduğunu, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunuzu, bu sözleşmeyi okuduğunu, anladığını ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunu kabul etmiş sayılır.
 2.     Vergi Dünyası’na üye olup, abonelik satın alınması durumunda kullanıcı, sitede yayınlanan ve telif hakları Vergi Dünyasına ait içeriği, izinsiz paylaşamaz, kullanıcı şifreleri sadece kayıtlı kullanıcıya aittir. Kullanıcı adı ve şifrelerinin 3. kişilerle paylaşıldığı ve kullanıldığı site kayıtlarına göre tespit edilmesi durumunda Vergi Dünyası kullanıcının üyeliğini iptal edebilir. Şifre paylaşımı nedeniyle üyelikleri iptal edilenlere ücret iadesi yapılmaz. Vergi Dünyası ayrıca FSEK çerçevesinde telif hakkının ihlali nedeniyle yasal yollara başvurabilir.
 3.     Vergi Dünyası’ndan kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.
 4.     Vergi Dünyası tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir ve KDV dahil fiyattır.
 5.     Vergi Dünyası banka havalesi seçeneğini seçilerek sipariş edilen ürünlerin iadesinde sadece ürün bedelleri iade eder. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları iade edilmez.
 6.     Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Yurtiçi Kargo ile yapılır. Kargo bedelinin fiyata dahil olduğu satışlar Türkiye içindeki adresler için geçerlidir. Kargo hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
 7.     Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda info@vergidunyasi.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. Kargo şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0 212-252 34 71 numaralı telefona fakslanıp durum info@vergidunyasi.com.tr adresine bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. Vergi Dünyası, ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.
 8.     Hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığınız veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren ondört gün içerisinde cayma hakkı kullanılamayacak ürünler hariç olarak ürünü/ürünleri sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde ürünü/ürünleri işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmış olmak kaydıyla Vergi Dünyası’na aşağıda detayları belirtilen iletişim bilgileri aracılığı ile yazılı olarak bildirimde bulunulması gerekmektedir. Bu bildirimin Vergi Dünyası’na ulaşmasını takiben bildirimin ulaştığına ilişkin teyit bilgisi tarafınızla paylaşılacak ve bildirimin ulaşma tarihini takiben de 14 (ondört) gün içinde cayma hakkına konu ürünün/ürünlerin bedeli ödeme şekline uygun bir şekilde tarafınıza iade edilecektir. Cayma hakkının kullanılması halinde, ürünün/ürünlerin vergi mevzuatı gereği fatura aslının ibrazı ile beraber teslimatı gerçekleştiren kargo firması aracılığı ile iadesi zorunludur. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler tarafınıza iade edilemez.
 9. Ürün iadesi hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
 10. Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır.
 11. Sözleşme konusu ürün/ürünler, yasa ve yönetmeliklerle belirlenen siparişin SATICI'ya ulaşmasını takip eden, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak işbu 30 (otuz) günlük süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Şu kadar ki, ön sipariş ürününde(lerinde) işbu 30 günlük yasal süre ilgili ürüne ait satış sayfasında ilan edilen satış tarihinden itibaren başlayacak olup, işbu satış tarihinde tedarikçi firma kaynaklı gecikmeler yaşanabilir. İşbu halde SATICI ALICI'yı öncesinde yazılı olarak bilgilendirecektir. Bu halde de ALICI siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresini bekleyerek siparişe konu ürün(lerin) teslim edilmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 (on dört) gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. E-kitap satışlarında ürün(ler) yasa ve yönetmeliklerle belirlenen siparişin SATICI'ya ulaşmasını takip eden yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile işbu 30 günlük süre içinde ALICI tarafından bildirilen e-mail adresine teslim edilir.
 12. www.vergidunyasi.com.tr internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunuzu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğinizi kabul ve beyan etmektesiniz. www.vergidunyasi.com.tr’den alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.
 1. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza, hava muhalefeti ve benzeri hallerde) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep ile sözleşme konusu ürünün/ürünlerin süresi içinde teslim edilememesi halinde durumu Vergi Dünyası 3 (üç) gün içinde bildirecek olup, bu takdirde siparişin iptal edilmesi, sözleşmeye konu ürünün/ürünlerin varsa emsali ile değiştirilmesi ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından biri kullanabilir. Siparişin iptal edilmesi halinde ödenen tutar 14 (on dört) gün içinde Vergi Dünyası tarafından iade edilecektir.

Kargo

 1. Kargo seçenekleri sipariş sırasında müşterilerimize sunulmaktadır.
 1.     Teslimatlar Yurtiçi Kargo ile yapılmaktadır. Vergi Dünyası’ndan gerek duyduğunda daha hızlı gönderimde bulunmak amacıyla kargo firması değişikliği yapabilir. Vergi Dünyası müşteri memnuniyeti nedeniyle yapılan değişik için ek bir ücret talep edilmez.
 2.     Ortalama teslim süreleri: Özel kargo şirketiyle tahmini 1-5 gün ve her halükarda 30 günlük yasal süre içerisinde teslimat yapılmaktadır.
 3.     Kargo dahil satışlar Türkiye sınırları içerisindeki teslimat adresleri için geçerlidir. Türkiye dışındaki teslim adresleri için lütfen mesai saatleri içerisinde telefonla irtibata geçiniz.
 4.     Kargo bedeli seçilen ürün/ürünlerin toplam ağırlığına göre farklılık göstermektedir.
 5.     Sipariş sürecinde kargo firması ve ücret seçenekleri adres aşamasından sonra kargo sayfasında bildirilmektedir. Şu kadar ki, satış anında yürüttüğümüz ve/veya www.vergidunyasi.com.tr adresinde şartlarını ilan ettiğimiz kampanyaların sonucuna bağlı olarak söz konusu kargo ücretinin tamamını ya da bir kısmını tarafınıza yansıtmayabiliriz.

İade

Vergi Dünyası iade işlemlerinde 6502 sayılı Tüketicinin Koruması Hakkında Kanunu çerçevesinde hareket eder.

Hiçbir Gerekçe Belirtmeksizin Yapabileceğiniz Ürün İadesi Ve Koşulları

Vergi Dünyası' ten satın aldığınız her ürünü/ürünleri -cayma hakkı kullanılamayacak ürünler hariç olarak- , teslim veya sözleşmenin imzalandığı tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde ürün hasarlı olmasa dahi -hiçbir gerekçe belirtmeksizin- iade edebilirsiniz.

İade için, satın aldığınız ürünün işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmış olması tahrip edilmemiş ve bozulmamış olması ve cayma hakkına dair yazılı bildirimde bulunulması gerekmektedir.

Bu bildirimin Vergi Dünyası’na ulaşmasını takiben bildirimin ulaştığına ilişkin teyit bilgisi tarafınızla paylaşılacak ve bildirimin ulaşma tarihini takiben de 14 (ondört) gün içinde cayma hakkına konu ürünün/ürünlerin bedeli ödeme şekline uygun bir şekilde tarafınıza iade edilecektir.

İade edilecek ürünlerin mutlaka ürün faturasının orijinali ile birlikte teslimi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Ancak, fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler iade edilemeyecektir. İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Aşağıda Detayları Belirtilen Ürünler Cayma Hakkı Kapsamında İade Edilemez

 1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 2. Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
 3. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 4. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 5. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
 6. Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
 7. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 8. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
 9. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
 10. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 11. İadesi yapılacak ürün/ürünler teslimatın yapıldığı Vergi Dünyası’nın çalıştığı kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır.
 12. Ürün, paket koruyucu bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır. Ürünün ambalajında meydana gelecek olan deformasyon, ürünün tekrar satılmasını engelleyen durumlar arasında yer almaktadır.

Arızalı/Hasarlı/Bozuk (Ayıplı) Ürünlere İlişkin İade Koşulları

 1. Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklâm ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilmektedir.
 2. Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren 6 (altı) ay içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür.
 3. Tüketici bu durumda, satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme, satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme, aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme ve imkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme haklarına sahiptir.
 4. Vergi Dünyası’ndan satın aldığınız Garanti Belgesi Yönetmeliği'ne tabii olan tüm sanayi malları, imalatçı veya ithalatçı firmanın garantisi altındadır.
 5. Satın aldığınız ürünün ayıplı olması halinde durumu teslim tarihinden itibaren en geç 6 (altı) ay içerisinde yazılı olarak Vergi Dünyası’na bildiriniz.
 6. Size en yakın yetkili teknik servise giderek ürününüzün tamirini gerçekleştirebilir ve bu sayede zaman tasarrufu da sağlayabilirsiniz. (Ürüne ilişkin garanti belgesi ve tanıtma ve kullanma kılavuzunu inceleyiniz.)

Satın Aldığınız Ürünün Ayıplı Olduğu Gerekçesi İle Vergi Dünyası’na Ulaştırılması Halinde Aşağıda Belirtilen İşlemler Uygulanmaktadır

 1. Ayıplı olduğu gerekçesi ile Vergi Dünyası' e ulaştırılan ürünler, ulaştığı tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde işleme alınmaktadır.
 2. Ayıplı olduğu gerekçesi ile gönderilen ürünler sorumlusu tarafından teslim alınmakta ve şirket kayıtlarına işlenmektedir.
 3. Ürün ile ilgili hata tespit edilmekte, ürünün bir teknoloji ürünü olması ve belirgin bir hatasının mevcut bulunması halinde ise teknoloji dükkanı yetkilileri tarafından test edilmektedir.
 4. Ayıplı olduğu gerekçesi ile gönderilen ürünler, Vergi Dünyası' e ulaştığı tarihten en geç 3 iş günü sonra yetkili teknik servise veya teminci şirkete gönderilmektedir. Ürünün yetkili teknik serviste veya teminci şirkette kaldığı süre ürünün özelliklerine göre değişim gösterebilmektedir. Ancak Garanti Belgesi Yönetmeliği'ne tabii üründe/ürünlerde azami tamir süresi 20 iş günüdür.
 5. Ürüne ilişkin yetkili teknik servis veya tedarikçi kuruluştan gelen bilgi ve sonuçlar (tamir veya değişim) telefon veya e-posta ile tarafınıza iletilmektedir.
 6. Yetkili teknik serviste geçen sürenin sonunda tamir edilen ürün tarafınıza tamir edilmiş hali ile gönderilmekte, iadesinin uygun olacağı yönünde görüş belirtilen ürün ise talebiniz kapsamında birebir yenisi ile değiştirilmekte veya bedel iadesi yapılmaktadır. Bedel iadesinin talep edilmesi halinde ayıplı ürün bedeli 14 gün içerisinde ödeme şekline uygun olarak iade edilmektedir. Şu kadar ki, kullanıcı hatası sonucu ayıplı hale geldiği tespit edilen ürün/ürünler için bu hakların kullanımı söz konusu olmayacaktır.

Ayıplı Olduğu Gerekçesi İle Vergi Dünyası' E Yapılan Ürün Gönderilerinin Aşağıda Belirtilen Şartları Taşıması Gerekmektedir

 1. Faturanın arka kısmında yer alan ürün iade bölümü eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
 2. Üründeki arıza veya sorun net bir şekilde anlatılmalıdır.
 3. Ürünün, tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
 4. Ürün, paket koruyucu uygun bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır.
 5. Ürün, Vergi Dünyası' in çalıştığı teslimatı gerçekleştiren kargo şirketleri aracılığı ile tarafımıza ulaştırılmalıdır. Bu ürüne/ürünlere ait kargo ücreti Vergi Dünyası tarafından karşılanacaktır.

Teslimattan Kaynaklanan Problemler

Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda zarar Vergi Dünyası tarafından telafi edilir.

Zarar Görmüş Paket Durumunda

 1. Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.
 2. Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
 3. Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
 4. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Vergi Dünyası'e bildirilmelidir. Vergi Dünyası en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir probleminiz durumunda aşağıdaki iletişim adreslerimizle irtibata geçiniz.

 

Maliye Hesap Uzmanları Derneği İktisadi İşletmesi

Necatibey Caddesi No: 72 Kat:6 Karaköy, Beyoğlu İSTANBUL

Tel: 0-212-252 34 12 veya 0-212-24400 45

Fax: 0-212-252 34 71

info@vergidunyasi.com.tr