Ara
Filtreler
Kapat

Açıklama ve Örneklerle Vergi Usul Kanunu Uygulaması

Dr. Mehmet Ali ÖZYER, E.Baş Hesap Uzmanı, Sayıştay Üyesi Aralık 2015, 7. Baskı, Ciltli 1192 Sayfa MBHUD Yayınları, ISBN No: 978-605-9146-14-2
80,00 ₺

Vergi Usul Kanunu, Gümrük İdaresi dışında genel bütçeye, il özel idarelerine ve belediyelere giren vergi, resim ve harçlar ile ilgili kanunların tabi olduğu bir usul kanunu olup, kitapta Kanunun uygulanmasına ilişkin olarak yürürlüğe konan ikincil mevzuat, yargı kararları,  idarenin özelgeleri ile uzman ve akademisyen görüşleri önemli bir literatür oluşturmuştur. Kanunun beş kitaptan oluşan Vergi Usul Kanunundaki sistematiğe uygun olarak Vergilendirme, Mükellefin Ödevleri, Değerleme, Ceza Hükümleri, Vergi Davaları ayrı ayrı başlıklarda ele alınmıştır. Ayrıca,  önceki baskılarda olduğu gibi idarenin görüş ve özelgeleri ile yargı kararlarına okuyucunun kolayca erişimini sağlayacak şekilde referans verilirken bu baskıda kavram dizini de oluşturulmuştur. 10 yıllık denetim elemanlığının yanı sıra 7 yılı aşkın bir sürede Gelir İdaresinde Kanun değişiklikleri, genel tebliğ ve genelge hazırlıkları ile özelge yazımında görev almış yazarımız Sn. Mehmet Ali ÖZYER’in bu birikimi siz değerli okuyuculara faydalı olması dileklerimizle.

Mehmet Ali Özyer 1963 yılında Karaman’da doğmuştur.

1985 yılında A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden lisans, 1995 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Lincoln Memorial University’den işletme yönetimi dalında yüksek lisans, 2014 yılında “Vergilerin Gelir Eşitsizliğine Etkisi: 2002-2008 Dönemi İçin Bir Analiz” başlıklı teziyle Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünden doktora derecesi almıştır.

1985 yılında uzman yardımcısı olarak çalışmaya başladığı Türkiye İhracat Kredi Bankası (Türk Eximbank)’ndan ayrılarak 1987 yılında Hesap Uzmanları Kuruluna katılmıştır.

1997 yılında Daire Başkanı, 2003 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak atandığı Gelirler Genel Müdürlüğünde Vergi Usul Kanunu’nun uygulamasına ilişkin konulara yönelik görevinin yanı sıra çeşitli kanun tasarıları ile ikincil mevzuat çalışmalarında bulunmuştur.

2004 yılında Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığına atandığı T.C. Emekli Sandığı Genel Müdürlüğünün 2006 yılında Sosyal Güvenlik Kurumuna devredilmesinden sonra aynı Kurumda Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmiş, bu sürede Emek İnşaat ve İşletme A.Ş.’ de Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Kısa bir süre çalıştığı İslam Konferansı Örgütündeki iç denetçilik görevinden ayrıldıktan sonra 5502 sayılı Kanunla atandığı Maliye Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği görevindeyken 2009 yılında TBMM tarafından Sayıştay Üyeliğine seçilmiştir.

Mahmut Vural ve Aydın Kıratlı ile birlikte yazdığı Vergisel Açıdan Enflasyon Muhasebesi kitabıyla vergi mevzuatı alanında çeşitli dergilerde yayımlanmış elliye yakın makalesi bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

 

 

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Uygulama Örnekleriyle Bölünme Birleşme ve Tasfiye İşlemleri

Dr. Salih BAYRAM, E. Baş Hesap Uzmanı, Nisan 2017 1. Baskı Ciltli 540 Sayfa MBHUD Yayınları 

60,00 ₺

Yönetim Muhasebesi

İsmail ÖZSOY, Eski Hesap Uzmanı Haziran 2016, 1. Baskı, Ciltli, 409 Sayfa MBHUD Yayınları
60,00 ₺

Birleştirilmiş Vergi Genel Tebliğleri 4.BASKI

Komisyon, MAYIS 2017, 4. Baskı, Ciltli, 967 Sayfa HUZ Akademi Yayınları.

 

 

54,00 ₺

Örtülü Sermaye Teori ve Açıklamalar / Soru ve Cevaplar

İsmail ONAY E. Hesap Uzmanı YMM Nisan 2017 563 Sayfa 1.Baskı MBHUD Yayınları 

70,00 ₺