Ara
Filtreler
Kapat

Yönetim Muhasebesi

İsmail ÖZSOY, Eski Hesap Uzmanı Haziran 2016, 1. Baskı, Ciltli, 409 Sayfa MBHUD Yayınları
60,00 ₺

Küreselleşme ile birlikte küresel rekabetin artması, teknolojinin gelişmesi, hizmet sektörünün büyümesi, mamül yaşam seyrinin kısalması, verimliliğin, kalitenin, tam zamanında üretimin, hızın, müşteri beklentilerinin, pazarlamanın, ARGE ve inovasyonun önem kazanması işletmeler için profesyonel bir yönetim ve organizasyon yapısını zorunlu hale getirmiştir. Bu gelişmelerin sonucunda ise genel muhasebe ve maliyet muhasebesinin tamamlayıcı bir unsuru olan yönetim muhasebesi büyük önem kazanmıştır.

Küreselleşme ile birlikte küresel rekabetin artması, teknolojinin gelişmesi, hizmet sektörünün büyümesi, mamül yaşam seyrinin kısalması, verimliliğin, kalitenin, tam zamanında üretimin, hızın, müşteri beklentilerinin, pazarlamanın, ARGE ve inovasyonun önem kazanması işletmeler için profesyonel bir yönetim ve organizasyon yapısını zorunlu hale getirmiştir. Bu gelişmelerin sonucunda ise genel muhasebe ve maliyet muhasebesinin tamamlayıcı bir unsuru olan yönetim muhasebesi büyük önem kazanmıştır. Çünkü tüm bu gelişmeler sonucunda yöneticiler hızlı ve yerinde kararlar alabilmek için daha çok bilgiye ihtiyaç duymaktadır. Yöneticilerin ihtiyaç duyduğu ve işletmelerin ayakta kalmasını, büyümesini sağlayacak bu bilgilere ise ancak yönetim muhasebesi teknikleriyle ulaşılabilir. İşletmelerin ayakta kalmasını ve büyümesini sağlayacak bilgilere örnek olarak şunlar sıralanabilir:

- İşletmelerin ilk madde ve malzeme siparişlerini hangi sıklıkta ve miktarda vermesi halinde stok maliyetlerinin minimize edileceği,

- Kâr analizleri yapılarak işletmenin büyüme, prodüktivite ve fiyat değişimlerinin gelir ve maliyetlere olan etkisi,

- İşletmelerin eksik kapasite ile çalıştığı durumlarda işletmeye gelen özel bir siparişin kabul edilip edilmemesine hangi maliyet sistemi ya da maliyet sistemleri kullanılarak karar verileceği,

- Katkı payında meydana gelen sapmaların hangi faktörlerden kaynaklandığının tespit edilmesi,

- İşletmelerin bütçelemiş oldukları maliyetlerde meydana gelen sapmaların hangi faktörlerden kaynaklandığının tespit edilmesi.

Kitabımız on iki bölümden oluşmakta olup konular yalın ve anlaşılır şekilde açıklanmıştır. Bunun yanında, kitabımızda, özellikle yeminli mali müşavirlik sınavları olmak üzere çeşitli sınavlara yönelik olarak kapsamlı ve ayrıntılı şekilde çözülmüş çok sayıda örnek uygulama bulunmaktadır.

Tüm çalışmalarımda desteğini esirgemeyen ve bu süreçte ihmal ettiğim eşim Nur Banu Hanımefendiye.

Bu Ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

Gümrük Dış Ticaret ve Kambiyo Mevzuatı (YMM Sınavlarına Hazırlık)2.BASKI

Arif KÜMBÜL, 2018, Ciltli, MBHUD Yayınları

64,00 ₺

Maliyet Muhasebesi

İsmail ÖZSOY, Eski Hesap Uzmanı Haziran 2015, 1. Baskı, Ciltli, 520 Sayfa MBHUD Yayınları
60,00 ₺

Örtülü Sermaye Teori ve Açıklamalar / Soru ve Cevaplar

İsmail ONAY E. Hesap Uzmanı YMM Nisan 2017 563 Sayfa 1.Baskı MBHUD Yayınları 

70,00 ₺

Vergi Muhasebesi

Alper ŞİMŞEK, Servet ÖZKÖK, N. Kemal GÜNDÜZ Haziran 2016, 6. Baskı, Ciltli, 449 Sayfa HUZ Akademi Yayınları
70,00 ₺